VS-GB70NA60UF
Berton Electronics Limited
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VS-GB70NA60UF
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 111 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : SOT-227-4, miniBLOC
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.44V @ 15V, 70A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : SOT-227
Mfr : Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Current - Collector Cutoff (Max) : 100 µA
IGBT Type : NPT
Power - Max : 447 W
Input : Standard
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Base Product Number : GB70
Description : IGBT MOD 600V 111A 447W SOT227
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module NPT Single 600 V 111 A 447 W Chassis Mount SOT-227